Kontrola zagęszczenia gruntu, sondowanie

Badanie zagęszczenia przeprowadza się w celu określenia, czy grunt spełnia założenia przyjęte w projekcie. Wykonywana przez naszą firmę z Poznania kontrola zagęszczenia gruntu pozwala określić, czy podłoże nadaje się pod kolejny etap prac budowlanych. Jest niezbędna zwłaszcza na budowach dróg. Badanie zagęszczenia przeprowadza się również, żeby sprawdzić podsypek pod posadzki czy fundamenty albo rampy.
Niewłaściwe lub pominięte sondowanie gruntu może doprowadzić do późniejszych deformacji i pęknięć posadzki, drogi albo fundamentów. Wraz z upływem czasu, niewłaściwa gęstość może stanowić zagrożenie dla mieszkańców budynków postawionych na złej jakości podłożu.
Prace polegające na sondowaniu gruntu wykonujemy z użyciem:

      • lekkiej sondy dynamicznej SD-10 i DPL – pozwalają one na kontrolę zagęszczenia na 10 metrów w głąb,
      • lekkiej płyty dynamicznej – umożliwia zbadanie zagęszczenia np. podbudów drogowych czy kolejowych do głębokości 0,5 metra,
      • płyty sztywnej VSS – pozwala na określenie modułu odkształcenia pierwotnego bądź też wtórnego.

Używamy sprawdzonego i nowoczesnego sprzętu, bo wiemy, że w geologii liczy się precyzja, od której zależy często powodzenie inwestycji wartych miliony. Poza wysokiej klasy sprzętem stawiamy też na najnowsze oprogramowanie, a przede wszystkim wykwalifikowane kadry. Na rynku działamy od wielu lat, mamy klientów z Poznania, Wielkopolski i całego kraju, bo w Grunt-Test znamy się na tym, co robimy. Zostań jednym z naszych zadowolonych kontrahentów.